pondělí 18. srpna 2014

Narozeninová Piňata

Nový hit narozeninových oslav – Piňata!

Kdo z Vás by nechtěl ozvláštnit narozeninovou párty či jinou oslavu a vykouzlit tak dětem úsměv na tváři? Právě proto přicházíme s novinkou, která pomalu dobývá český trh, a tou je Piňata. Tato hra má bohatou historii a je dlouhá léta velmi populární v oblastech Ameriky, Mexika a Latinské Ameriky, své místo si pomalu začíná budovat i u nás. Věříme, rozbíjení piňaty bude brzy považováno za nezbytnou součást narozeninových oslav.


Co je to piňata?

Piňata je silně spojovaná s kulturou Mexika, ovšem první myšlenka této hry se zrodila zřejmě už v Číně a odtud ji ve 13. století přivezl benátský cestovatel Marco Polo do Evropy. Piňata měla dříve spíše náboženský význam a byla spojována s náboženskými obřady. Dnes však tento podtext ztratila a je spojená s nejrůznějšími oslavami a svátky. 

Tradiční piňata je vyrobená z lepenky a papíru, je bohatě zdobená a hýří pestrými barvami. Piňaty mohou mít různé tvary zvířat, hvězd, balonků, klaunů, květin a jsou ozdobeny nejrůznějšími symboly, ornamenty nebo třásněmi.

Princip piňaty je velmi jednoduchý, ale o to víc budete překvapení, kolik zábavy a radosti přinese Vašim dětem. Celá hra spočívá v tom, že se piňata umístí do přiměřené výšky, dětem se zavážou oči nebo si nasadí škrabošky s narozeninovými motivy a pálkou či jiným předmětem se snaží papírovou piňatu trefit tak, aby se z ní vysypal celý obsah v podobě dobrot a dárečků na zem. Děti potom sbírají své úlovky do připravených párty taštiček. Piňata je tak ideálním překvapením pro oslavy!

Piňata nabízí mnoho zajímavých her

Hru si můžete přizpůsobit tak, aby vyhovovala přímo Vám, například pravidla stanovit tak, aby každé dítě mělo pouze tři pokusy a ostatní děti dostaly za úkol hráče rozptylovat a rozrušovat různými pokřiky nebo zvuky.

Piňatu můžete také umístit na tajné místo, zavázat oči všem dětem a pomocí nejrůznějších zvuků a povzbuzování je směrovat k místu, kde je piňata umístěná. Dobrý tipem je tahat za provaz a s piňatou houpat nebo ji vytahovat nahoru a dolů. Hra se tím stává mnohem napínavější a zábavnější. Ovšem vlastní fantazii se meze nekladou.

Stanovit můžete nejrůznější pravidla hry, například se rozbíjení piňaty mohou zúčastnit pouze děti v karnevalových kostýmech nebo s namalovaným obličejem klauna nebo oblíbeného zvířete speciálními barvami. Obsahem piňaty nemusí být jen dárečky a sladkosti, přidejte pár kartiček, na kterých budou napsané další narozeninové hry nebo pohádkové postavy, které musí děti předvést a ostatní uhádnout.

Jemnější forma hry

Tato hra je jemnější verze piňaty, která lépe vyhovuje menším dětem a hodí se do místnosti nebo bytu. Piňata má provázky, za které děti tahají, ale pouze jeden provázek piňatu otevře a uvolní obsah s dárečky.

Čím piňatu naplnit?

- Sladkosti, bonbony, lízátka, čokoládové figurky a mince, pendreky, žvýkačky, kyselé žížaly, lipové bonbony, ovocné želé, turecký med, jedlý papír, vajíčka s překvapením, lentilky,

- Figurky, klíčenky, nálepky, skládačky, balonky, bublifuky, fixy na obličej, hopíky, píšťalky, mini autíčka, jo-jo, řehtačky, pistolky na vodu, párty brýle, narozeninové čepice, tetovačky

Další tipy na párty

- Za deštivého počasí, můžete piňatu zavěsit i v garáži nebo pergole
- Můžete zvolit i jemnější variantu piňaty pro malé děti
- Dobrým tipem je rozdat dětem narozeninové taštičky. Mají si kam uložit své odměny
- Malým dětem nedoporučujeme zavazovat oči
- U všech dětí se ujistěte, že byl každý odměněn
- Vše co umístíte do piňaty, by mělo být odolné vůči nárazu
- V letním období nejsou příliš vhodné čokoládové figurky a bonbony
- Při zakrývání očí můžete použít narozeninové škrabošky
- Nenaplňujte piňaty pouze sladkostmi, děti ocení i malé dárečky

Jak ozvláštnit rozloučení se svobodou?

Ale pozor, piňata nemusí sloužit jen těm nejmenším a narozeninovým akcím. Okořenit a ozvláštnit můžete i rozloučení se svobodou nebo svatbu v podobě pikantních nebo vtipných dárků. S trochou fantazie a vtipu můžete piňatu využít při Vánočních a Velikonočních oslavách, loučení s kolegy, oslavy promocí nebo maturitní zkoušky.


Žádné komentáře:

Okomentovat